بازار گرمی بازار گرمی .

بازار گرمی

حافظه RAM چیست

چرا حافظه کامپیوتر (RAM) مهم است؟

حافظه دسترسی تصادفی کامپیوتر (RAM) یکی از مهمترین اجزای تعیین کننده عملکرد سیستم شما است. RAM به برنامه ها مکانی برای ذخیره و دسترسی کوتاه مدت به داده ها می دهد. اطلاعاتی را که رایانه شما به طور فعال از آن استفاده می کند ذخیره می کند تا بتوان به سرعت به آنها دسترسی داشت.

هرچه برنامه های بیشتری در سیستم شما اجرا شود، به تعداد بیشتری نیاز خواهید داشت. SSD ها (درایوهای حالت جامد) نیز اجزای مهمی هستند و به سیستم شما کمک می کنند تا به اوج عملکرد خود برسد.

سرعت و عملکرد سیستم شما مستقیماً با مقدار RAM نصب شده شما ارتباط دارد. اگر رم سیستم شما خیلی کم باشد، ممکن است کند و کند باشد. اما در نقطه مقابل، شما می توانید بیش از حد بدون مزیت اضافه نصب کنید. راه هایی وجود دارد که می توانید ببینید آیا رایانه شما به حافظه بیشتری نیاز دارد یا خیر، و مطمئن شوید که حافظه ای را خریداری می کنید که با سایر اجزای سیستم شما سازگار است. به طور کلی، قطعات با بالاترین استاندارد در زمان ساخت ساخته می شوند، اما با این انتظار که تکنولوژی همچنان به تغییر ادامه دهد.

برای جلوگیری از وارد کردن حافظه ناسازگار توسط کاربران، ماژول‌ها از نظر فیزیکی برای هر نسل فناوری حافظه متفاوت هستند. این تفاوت های فیزیکی در صنعت حافظه استاندارد هستند. یکی از دلایل استانداردسازی حافظه در سطح صنعت این است که سازندگان کامپیوتر باید پارامترهای الکتریکی و شکل فیزیکی آن را بدانند.

سرعت و تاخیر رم چیست؟

عملکرد RAM همه چیز در مورد رابطه بین سرعت و تاخیر است. در حالی که این دو ارتباط نزدیک دارند، اما آنطور که شما فکر می کنید به هم مرتبط نیستند. در سطح پایه، تأخیر به تأخیر زمانی بین زمانی که یک فرمان وارد می شود و زمانی که داده ها در دسترس هستند، اشاره دارد. درک سرعت و تأخیر رم به شما کمک می کند تا بر اساس نیاز خود، رم مناسبی را برای نصب در سیستم خود انتخاب کنید.

رم (حافظه) چه کار می کند؟

RAM به رایانه شما اجازه می دهد تا بسیاری از کارهای روزمره خود را انجام دهد، مانند بارگیری برنامه ها، مرور اینترنت، ویرایش صفحه گسترده یا تجربه آخرین بازی. حافظه همچنین به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت بین این کارها جابجا شوید و زمانی که به کار دیگری تغییر می‌دهید به یاد داشته باشید که در یک کار کجا هستید. به عنوان یک قاعده، هرچه حافظه شما بیشتر باشد، بهتر است.

هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید و صفحه گسترده ای را برای ویرایش آن باز می کنید، اما ابتدا ایمیل خود را بررسی می کنید، از حافظه به روش های مختلف استفاده کرده اید. حافظه برای بارگیری و اجرای برنامه‌ها، مانند برنامه صفحه‌گسترده، پاسخ به دستورات، مانند هر ویرایشی که در صفحه‌گسترده انجام داده‌اید، یا جابه‌جایی بین چند برنامه، مانند زمانی که صفحه‌گسترده را برای بررسی ایمیل ترک کرده‌اید، استفاده می‌شود. حافظه تقریباً همیشه به طور فعال توسط رایانه شما استفاده می شود. اگر سیستم شما کند است یا پاسخگو نیست، ممکن است نیاز به ارتقای حافظه داشته باشید. اگر فکر می کنید ممکن است به حافظه بیشتری نیاز داشته باشید، به راحتی می توانید رم دسکتاپ یا لپ تاپ خود را ارتقا دهید.

حافظه به نوعی مانند میز شماست. این به شما امکان می‌دهد روی پروژه‌های مختلفی کار کنید و هر چه میزتان بزرگ‌تر باشد، می‌توانید همزمان کاغذها، پوشه‌ها و وظایف بیشتری داشته باشید. شما می توانید به سرعت و به راحتی بدون مراجعه به کابینت بایگانی (درایو ذخیره سازی خود) به اطلاعات دسترسی پیدا کنید. وقتی کارتان را با یک پروژه تمام کردید، یا آن روز را ترک کردید، می‌توانید برخی یا همه پروژه‌ها را برای نگهداری در کابینت بایگانی قرار دهید. درایو ذخیره سازی شما (هارد دیسک یا درایو حالت جامد) کابینت بایگانی است که با میز شما کار می کند تا پروژه های شما را ردیابی کند.

چه چیزی از رم استفاده می کند؟

RAM برای ذخیره اطلاعاتی که نیاز به استفاده سریع دارند استفاده می شود. این بدان معنی است که باز کردن بسیاری از برنامه ها، اجرای فرآیندهای مختلف یا دسترسی به چندین فایل به طور همزمان احتمالاً از مقدار زیادی RAM استفاده می کند. برنامه‌های پیچیده‌ای مانند بازی‌ها یا نرم‌افزارهای طراحی از اکثر RAM استفاده می‌کنند.

آیا باید رم خود را ارتقا دهید؟

چه یک گیمر، طراح یا فقط به دنبال افزایش سرعت رایانه شخصی خود باشید، ارتقاء RAM یک راه ساده و آسان برای افزایش عملکرد سیستم شما است. برای تعیین نوع حافظه مناسب برای رایانه خود، از Crucial® Advisor™ یا System Scanner استفاده کنید. این ابزارها به شما کمک می کنند تا مشخص کنید کدام ماژول های حافظه با رایانه شما سازگار است، همراه با گزینه هایی برای سرعت مورد نیاز و بودجه شما.


برچسب: حافظه RAM،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ساعت: ۰۱:۴۹:۲۳ توسط:صادق موضوع: نظرات (0)